Najlepsza rozrywka online w jednym miejscu - Ice Casino

Jakie kobiece cechy i zachowania irytują mężczyzn?

Relacje międzyludzkie nie zawsze bywają łatwe, bo różnimy się między sobą. Każdy z nas jest inny, ma odmienne spojrzenie na świat i cechy osobowości. Jak zatem ratować komunikację, która jest podstawą związku? Czego unikać? Dobrze wyeliminować cechy i zachowania, które irytują innych. Co zatem odstrasza mężczyzn? Na co powinna zwrócić uwagę każda kobieta?

1.Nadmierna kontrola.

W każdej relacji istotne jest zaufanie. Według mężczyzn to kobiety mają skłonność do nadmiernego kontrolowania swoich partnerów, mężów, narzeczonych. Bywa to męczące i frustrujące, jest wynikiem braku zaufania. Mężczyźni twierdzą, że takie postępowanie wpływa negatywnie na jakość związku. „Kontroluję, dopytuję, to znaczy, że mi zależy na ukochanym. Mam aplikację w telefonie, która lokalizuje smart fon męża. To nie wścibstwo, ale troska” – wyznała jedna z moich rozmówczyń. Terapeuci par podkreślają jednak, że wszędzie potrzebna jest równowaga, także w relacji damsko- męskiej. Należy znaleźć złoty środek między kontrolą a wolnością. W innym przypadku relacja może szwankować, a w konsekwencji doprowadzić do rozpadu związku. Nikt nie lubi przesadnej kontroli ze strony innych osób.

  1. Kierowanie się stereotypami.

Czasami kobiety zapominają o tym, że każdy człowiek jest indywidualnym bytem i jego zachowania są wynikiem wielu osobistych czynników. Panie zbyt często kierują się stereotypami, czyli uproszczonymi schematami, które są bardzo krzywdzące dla płci przeciwnej. Czego one dotyczącą? Między innymi tego, że mężczyźni nie potrafią rozmawiać o uczuciach czy wykorzystają każdą okazję do zdrady. Takich przykładów można mnożyć, są one dość  niesprawiedliwe. Często panie w kłótniach wykorzystują ten argument. „ Niestety, jestem tego najlepszym przykładem. Kiedy jestem zła, mój mąż musi wysłuchiwać, jak to niedobrzy są inni przedstawiciele jego płci. Wiem, że go ranię, jednak nie potrafię się pozbyć tego nawyku. Być może wynika to z tego, że wcześniej moje relacje damsko – męskie były dość burzliwe” – powiedziała mi Anna, z którą rozmawiałam na temat stereotypów w relacjach damsko- męskich.

  1. Domysły i uniki.

Mężczyźni są nastawieni na krótkie komunikaty, a nie na domyślanie się, co czuje partnerka. To wynika oczywiście z różnic między płciami. „ Miałem kiedyś dziewczynę, którą bardzo kochałem. Niestety, związek się rozpadł, ponieważ nie potrafiłem sprostać jej oczekiwaniom. Zarzucała mi, że jej nie potrafię się domyślić, czego ona oczekuje” – ta wypowiedź dobitnie pokazuje, że relacja damsko – męska jest dość skomplikowana. Wystarczy jednak komunikować swoje potrzeby, oczekiwania. To ułatwi relację. Nieumiejętność domyślenia się, czego w danym momencie potrzebuje kobieta, nie jest wynikiem ignorancji czy braku miłości. Zarówno jedna, jak i druga strona musi mieć tego świadomość. Wówczas relacja może się pięknie rozwijać.

  1. Nie narzekaj!

Mężczyźni lubią kobiety pogodne, radosne, pełne życia i energii. Oczywiście, nie każdy urodził się z wrodzonym poczuciem humoru i tendencją do dostrzegania pozytywnych stron życia. Można to jednak wypracować i starać się nie narzekać. „ Z natury jestem pesymistką i widzę świat w ciemnych barwach. Wiem jednak, że mój mężczyzna tego nie lubi, dlatego ograniczam narzekanie w jego obecności. Korzyść jest obopólna” – postawa Joanny potwierdza zatem spostrzeżenia psychologów. Nie chodzi o to, by tłumić naturalne obawy, emocje, ale nie przesadzać z ich eksponowaniem. Mężczyźni, z którymi rozmawiałam podkreślali również, że nie rozumieją kobiet narzekających na własny, rzekomo nieidealny wygląd. „ Dla mnie ideałem jest kobieta, która akceptuje siebie, jest uśmiechnięta, pogodzona ze sobą i światem. Co z tego, że ma parę kilogramów więcej?” – pod wypowiedzią Krzysztofa może podpisać się wielu znanych mi mężczyzn.

  1. Ja nie popełniam błędów! Motywacja do zmiany.

Współczesna kultura stworzyła mit kobiety silnej, zdecydowanej, radzącej sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Życie jednak weryfikuje taką postawę, nie zawsze jest tak, jak sobie założymy. „ Moja żona nie potrafi przyznać się do błędu, jest uparta, obawia się, że gdy raz okaże słabość, przestanę ją kochać. To absurd” – słowa Janusza dają wiele do myślenia. Psychologowie podkreślają, że przyznanie się do błędu jest właśnie oznaką siły, a nie słabości. Warto pamiętać, że życie to sztuka wyboru. Nie zawsze wybieramy dobrze, czasami błądzimy. Trzeba mieć odwagę i przyznać się do pomyłki. To niezwykle istotne w relacji z drugim człowiekiem. Taka postawa stawia nas w zdecydowanie lepszym świetle niż kluczenie i udawanie, że nie popełniło się błędu.

  1. Brak kultury.

Niestety, czasami  spotykamy się z brakiem kultury, ogłady u kobiet. To rzadkie zjawiska, jednak w pewnych środowiskach są one widoczne. Zbyt głośne mówienie, przesadne gestykulowanie, przerywanie rozmówcy, a przede wszystkim używanie wulgaryzmów to zachowania mało eleganckie, niewłaściwe. Językoznawcy podkreślają, że choć komunikacja się zmienia, to jednak niektórzy zbyt dosadnie i głośno eksponują swoje emocje poprzez wulgaryzmy. „ Brak zasad savoir vivru jest dla mnie niedopuszczalny w przypadku kobiet” – zdanie Piotra jest dość zasadnicze, jednak jak pokazują badania, wiele osób je popiera.

To najczęściej wymieniane kobiece cechy i zachowania, które irytują mężczyzn. Warto się ich wystrzegać, by relacja nie szwankowała. Psychologowie podpowiadają również, by znaleźć równowagę między własnymi predyspozycjami a chęcią dopasowania się do  oczekiwań partnera . Dobrze mieć jednak świadomość, czego nie lubią w kobietach mężczyźni.