Najlepsza rozrywka online w jednym miejscu - Ice Casino

Nieświeży oddech- jak określić, czy go masz?

Jeśli podejrzewasz, że masz nieświeży oddech, spróbuj określić, jaki masz rodzaj nieświeżego oddechu, aby móc podjąć kroki, aby go wyleczyć.  Nieświeży oddech można podzielić na trzy kategorie:

 1. poranny oddech,
 2. tymczasowy nieświeży oddech i
 3. uporczywy nieświeży oddech.

Istnieją sposoby na podjęcie decyzji, czy masz nieświeży oddech, aby znaleźć lekarstwo:

 • Jeśli zauważysz krwawienie dziąseł podczas szczotkowania lub nitkowania zębów, jest prawie pewne, że również masz nieświeży oddech.
 • Sprawdź dziąsła, aby zobaczyć, czy miejscami są zaczerwienione i spuchnięte;  jeśli tak, prawdopodobnie masz nieświeży oddech.
 • Czasami sugeruje się, że możesz wykryć własny nieświeży oddech poprzez wydychanie ustami do papierowej torby, a następnie szybkie wdech z worka przez nos. Korzystając z tej metody, możesz wyczuć zapach nieświeżego oddechu, ale zwykle to nie działa, ponieważ Twój nos jest tak przyzwyczajony do zapachu własnego oddechu.
 • Wysuń język tak daleko, jak tylko możesz.  Następnie poliż ramię lub wewnętrzną powierzchnię nadgarstka.  Poczekaj cztery sekundy, a następnie powąchaj, gdzie polizałeś.
 • Kup urządzenie BreathAlert w aptece.  Wdychasz do urządzenia zasilanego bateryjnie i daje odczyt w zakresie jednego z czterech stopni od braku nieświeżego oddechu do silnego nieświeżego oddechu.
 • Połóż kawałek zwiewnej szmatki na języku jak najdalej do tyłu, bez kneblowania.  Poczekaj kilka chwil.  Wyjmij gazę, pozwól jej wyschnąć, a następnie powąchaj.
 • Jeśli jesteś palaczem, prawdopodobnie masz oddech palacza.
 • Zapytaj swojego dentystę lub higienistkę stomatologiczną;  są bardzo przyzwyczajeni do tego, że zadają im to pytanie.

Nieświeży oddech może pochodzić z różnych źródeł, od spożywanych pokarmów po problemy zdrowotne.  Twój dentysta będzie mógł Ci powiedzieć, czy Twój nieświeży oddech jest wynikiem próchnicy zębów lub problemów z dziąsłami.  Jeśli Twój nieświeży oddech jest spowodowany stanem zębów, powinien zniknąć po leczeniu przez dentystę.

Jeśli zauważysz, że masz nieświeży oddech po zjedzeniu niektórych pokarmów, możesz chcieć ich unikać kiedy wiesz, że zamierzasz wyjść publicznie lub spędzić czas z ukochaną osobą.  Typowe produkty spożywcze, których należy unikać, to czosnek, przyprawy curry, kapusta i alkohol.

Czy masz chroniczny nieświeży oddech?

Wiele osób wokół nas ma problem z przewlekłym nieświeżym oddechem.  Jest to stan, w którym stale masz nieświeży oddech, który bardzo przeszkadza ci w rozmowie, bez względu na to, gdzie, czy to w miejscu pracy, czy w życiu osobistym.  Przewlekły nieświeży oddech może być spowodowany obecnością jakiejś infekcji bakteryjnej jamy ustnej lub jakiegoś rodzaju schorzenia.  Przewlekły nieświeży oddech może mieć negatywny wpływ na ludzi, z którymi masz do czynienia na co dzień.  W rzeczywistości bardzo ważne jest, abyś dowiedział się, czy masz chroniczny nieświeży oddech, czy nie.  Jeśli uważasz, że zniechęcasz ludzi z przewlekłym nieświeżym oddechem, rozważ następujące rzeczy, które pomogą Ci zdecydować, czy Twój nieświeży oddech stanie się problemem, czy nie.

Najbardziej podstawową rzeczą, jaką możesz zrobić, aby dowiedzieć się, czy masz chroniczny nieświeży oddech, czy nie, jest sprawdzenie, czy masz nieprzyjemny smak w ustach.  Wynika to głównie z rozpadu cząstek jedzenia, które pozostają z powrotem w ustach po spożyciu jakiegokolwiek jedzenia.  Tak długo, jak dokładnie czyścisz język i zęby po jedzeniu, nie będziesz mieć nieświeżego oddechu, a jeśli to zrobisz i pozostanie to bez kontroli, spowoduje to chroniczny nieświeży oddech.  Można tego uniknąć, regularnie myjąc zęby po jedzeniu, niezależnie od tego, czy jest to śniadanie\lunch\kolacja\kolacja.  Inną podstawową rzeczą jest to, że biały lub żółty nalot na języku może prowadzić do chronicznego nieświeżego oddechu.  Można tego również uniknąć, regularnie szczotkując lub zdrapując.  Jeśli pozwolisz, aby gromadził się w sposób ciągły, istnieje ryzyko wystąpienia nieświeżego oddechu.

Inne sposoby, dzięki którym możesz dowiedzieć się, czy masz chroniczny nieświeży oddech, czy nie:

Kiedy stoisz wśród swoich bliskich lub bliskich i jeśli odsuwają się od ciebie, gdy tylko zaczynasz mówić lub jeśli proponują ci gumę odświeżającą oddech lub miętówkę, zanim zaczną z tobą rozmawiać, jest to wskazówka, że ​​możesz podnieść  oznaczałoby to, że masz chroniczny nieświeży oddech.  Jeśli to wydarzenie ma miejsce regularnie, oznacza to, że masz poważny problem, ponieważ wiele osób tak naprawdę nie wyjdzie i tego nie powie.  Większość ludzi wokół nas jest zbyt uprzejma, by wspomnieć o tym wprost i tylko subtelnie to zasygnalizuje, proponując nam miętę lub gumę do żucia.

Podsumowując, aby uniknąć chronicznego nieświeżego oddechu, regularnie szczotkuj lub szoruj język i zęby po jedzeniu i odwiedzaj lekarz-a dentystę raz na jakiś czas.

Unikanie chronicznego nieświeżego oddechu może prowadzić do bardziej radosnych interakcji z bliskimi lub bliskimi, a nawet z innymi ludźmi.  Ludzie przestaliby oferować Ci gumę\miętówkę i nie będą Cię unikać w swoich rozmowach.