Najlepsza rozrywka online w jednym miejscu - Ice Casino

Jak zdać egzamin

Jeśli to czytasz, to jest prawie prawdopodobne, że czeka Cię jakiś egzamin w najbliższej przyszłości. Prawdopodobnie słyszałeś już wiele rad dotyczących tego, jak powinieneś się przygotować i czego nie powinieneś robić. W tym artykule zamierzam omówić kilka rzeczy, które moim zdaniem pomogą Ci osiągnąć dobrą ocenę na egzaminie.

Oto kilka wskazówek, jak zdać egzamin:

  1. Ucz się efektywnie: Nie ma sensu uczyć się na pamięć całego podręcznika, jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć to, czego potrzebujesz. Postaraj się zorganizować swoje notatki w logiczny sposób, tak abyś nie musiał tracić czasu na szukanie tego, czego szukasz, kiedy przyjdzie czas na powtórkę.
  2. Zrozumieć pytanie: Jest to coś, czego wiele osób nie robi. Zazwyczaj przy każdym pytaniu (szczególnie na teście wielokrotnego wyboru), jest więcej informacji podanych niż jest to wymagane do odpowiedzi. Postaraj się dowiedzieć, które informacje są ważne, zanim spróbujesz odpowiedzieć na pytanie.
  3. Nie wpadaj w panikę: Panika sprawia, że myślimy irracjonalnie i może sprawić, że poddamy się, gdy jesteśmy blisko sukcesu. Jeśli nie jesteś pewien czegoś, poświęć trochę czasu i spróbuj opracować to ponownie później.

Powszechnie wiadomo, że aby nauczyć się czegokolwiek, trzeba ćwiczyć. I jest to prawda!

Również czytanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się. Kiedy czytamy, nasz mózg przetwarza to, co czytamy i przygotowuje się do przyswajania nowej wiedzy w późniejszym czasie.

Zawsze zadawaj sobie pytanie, kiedy się uczysz: “Co mogę zrobić, aby te informacje były łatwiejsze do zapamiętania?” lub “Jak to będzie dla mnie przydatne jutro?”. Zapisz te pytania i postaraj się na nie odpowiedzieć.

Ponieważ każdy z nas ma inny styl uczenia się , ważne jest, aby dowiedzieć się, która metoda jest dla Ciebie najlepsza. Niektórzy ludzie uczą się czytając książki lub oglądając filmy, inni uczą się słuchając wykładów, a niektórzy nawet słuchając muzyki! Rzecz w tym, że nie ma złych stylów uczenia się, są tylko złe sposoby ich stosowania.

Powtórki

Głównym celem powtórek jest zachowanie jak największej ilości materiału, którego się uczyłeś. Możesz uczyć się samemu lub poprosić kogoś o pomoc. W obu przypadkach musisz wiedzieć, ile czasu musisz poświęcić na powtórki, ponieważ może to być bardzo czasochłonne, w zależności od tego, jak dużo się nauczyłeś.

Dłuższe przerabianie materiału nie oznacza, że zapamiętamy wszystko na dłużej, dlatego należy przerabiać krótszy okres, ale więcej pracować. Zaleca się przynajmniej pięciokrotne powtórzenie materiału przed egzaminem. Przy każdej powtórce należy poświęcić od 30 minut do godziny na przejrzenie notatek i za każdym razem poruszyć tylko jeden lub dwa tematy.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest to wystarczająca ilość czasu, aby przejrzeć wszystko szczegółowo, ale pomoże to twojemu umysłowi zachować informacje lepiej, niż gdybyś przerabiał je godzinami bez żadnych przerw. Dzieje się tak dlatego, że nasze mózgi mają tendencję do zatrzymywania informacji lepiej, gdy uczymy się w krótkich seriach z regularnymi przerwami między nimi.